Soaphoria: Benátska noc


Organický krémový deodorant

Organický účinná, bezpečná a hlavne prirodzená bariéra proti nepríjemnému zápachu, výsledku rozkladných procesov nášho organizmu. Deodorant nebráni prirodzeným funkciám pokožky. Nezabraňuje poteniu, avšak má mierny antiperspiračný účinok.

S prírodnou kozmetikou sa kamarátim už skoro 2 roky a vyzerá to na friends forever. Za ten čas som postupne nahradzovala svoju kozmetiku od tých menej bolestivých zámien až po tie ktoré som si nevedela predstaviť (a dodnes niektoré neviem). A to je aj tento prípad. Prírodný deodorant vtedy prvý krát.

1Veľkosť: 50 ml
Spotreba: uvedená na obale (u mňa od kúpy vyše roka)
Výrobca: Soaphoria, Slovenská republika (SR)
Dĺžka testovania: 1 mesiac

Zloženie

Maranta Arundinacea Root (maranta trstinová škrob), Soda bicarbonate (hydrogénuhličitan sodný), Bentonite (bentonitový íl), Cocos nucifera Oil (kokosový olej), Butyrospermum parkii Butter (bambucké maslo), Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové maslo), Cera Alba (včelí vosk), Tocopherol, Melaleuca Alternifolia Leaf oil (Tea tree olej), Zinc Oxide (oxid zinočnatý), Aróma.

Bez obsahu alkoholu, hliníkových solí, živočíšnych tukov, farbív, chemických a konzervačných prísad.

100% organický produkt, palm oil free, netestované na zvieratách, ručná výroba.

Marantový škrob je jedlá a v gastronómii bežne používaná surovina rovnako ako Sóda bikarbóna, ktorá v tomto produkte neutralizuje baktérie spôsobujúce zápach. Bentonitový íl má veľmi dobrú absorpčnú schopnosť, tiež sa používa ako pleťová maska, teda je dostatočne jemný aj na tvár. Kokosový olej spolu s maslami a voskom ošetrujú, hydratujú a upokojujú podráždenú pokožku. Kokosový olej zabezpečuje aj antibakteriálný účinok. Tea tree olej (čajovníkový olej) je silne antibakteriálny, antiseptický, antivírový, analgetický, protiplesňový, protiparazitický a má protizápalové účinky. Oxid zinočnatý je antibakteriálny a vo forme prášku aj absorpčný. Mierny antiperspiračný účinok zabespečujú oxid zinočnatý (bez nano častíc) a bentonitový íl. Vôňa (éterické oleje) je fixovaná do škrobu čím dochádza k jej pozvoľnému uvoľňovaniu v závislosti od telesnej námahy a teploty prostredia.

Páči sa mi funkčnosť každej jednej zložky tochto deodorantu. Žiadne zbytočnosti, nič navyše. Takmer jedlé.

Balenie, konzistencia, vôňa, skúsenosti

Prírodný deodorant Benátska noc je balený v plastovej krabičke so šrubovacím kovovým vrchnákom. Vrchnák drží dobre a celkovo sa mi obal veľmi páči. Je originálny, farebný, pozitívny, kľudne môže byť v kúpeľni na viditeľnom mieste.

Konzistencia sa výrobcovi podarila výborne. Jemná, krémová hutnejšia pasta s jemnulinkým pieskom takmer nepostrehnuteľným sa ľahko naberá a aj rozotiera. Nelepí sa. Možno by niekomu mohlo vadiť naberanie prstami. Mne príde tento spôsob hygienický hlavne pri opakovanom použití počas dňa, keď sa medzi tým nemôžem osprchovať. Zmýva sa z rúk aj podpazušia jednoducho. Vydrží približne 2-3 mesiace. Množstvo stačí vo veľkosti hrášku na každú stranu. Hneď potom je možné obliecť sa (to som pri guličkových antiperspirantoch nemohla, bolo treba trochu počkať). Na šatách nezanecháva fľaky, ak to nepreženieme s množstvom. Nedráždi, neštípe, nevysušuje, nespôsobuje svrbenie ani zapaľovanie chĺpkov. V ohľade znášanlivosti pokožkou je úplne super. Oblasť podpazušia je hydratovaná, ošetrená, no nie mastná, taká spokojná. Vhodný na použitie nielen v podpazuší, ale aj na chodidlá či dlane ako výrobca úvadza, čo si viem bez problémov predstaviť.

Vôňa je príjemná, ženská. Niečo kvetinové možno aj ovocné, chladné a čisté, k tomu vôňa čerstvo natretej steny a asi Tea tree olej. Ťažko opísať. V obale vonia veľmi pekne, na tele to bolo na mňa intenzívne. Prvé dva dni pokiaľ si nos zvykol ma to vyslovene rušilo. No treba napísať, že doteraz som používala antiperspirant bez vône (Vichy 48H), tak asi preto. Po mesiaci používania ho na sebe cítim v príjemnej miere.

Prvý a zároveň posledný ale veľký problém vidím v mokrých mapách v podpazuší. Zápach úspešne dokáže zvládnuť ale množstvo tekutiny je nad jeho schopnosti. A to som si cielene vybrala podľa zloženia jeden z najsilnejších pomedzi prírodných deodorantov. Nanášam ho opakovane počas dňa 2-3x. Uznávam, zvláda aj 2 hodinový tréning, ak si ho nanesiem tesne pred jeho začiatkom. Nič nie je cítiť, teda iba personalizovanú vôňu deodorantu, no len v tielku. Inak by som mala mapy nie veľké ako svet, ale predsa mala.

Takže za mňa skvelý výrobok pre všetkých, ktorí sa potia menej a sadne im vôňa. Ja neprestávam hľadať vo vodách prírodných deodorantov. Tentokrát nejaký ešte účinejší prírodný deodorant s vôňou ruže a len ruže – aaaach. Priznávam však, že aj Benátska noc ma očarila. Hlavne jej čisté zloženie, nanášanie aj hneď po holení, nedráždivosť a ošetrenie pokožky. Ani možnosť obliecť sa hneď po nanesení nie je na zahodenie… Stále ešte uvažujem aj nad kúpou ďalšieho balenia tentoraz s vôňou Nevinnosť. Čo ak sú moje výhrady spôsobené adaptačným obdobím prechodu na prírodné deodoranty? Síce výrobca uvádza 2 týždne, ale všetci sme trochu odlišní, tak…

Máte skúsenosť s prírodnými deodorantmi? Odporúčili by ste nejaký, alebo naopak boli ste z niektorého sklamaní?

leawooow

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s