Bieliaca uhlíková zubná kefka Megasmile


Trochu som sa začítala do ponuky e-shopu babickinazahrada.sk a okrem iného som si objednala tieto zubné kefky – nedalo sa inak :). Veď posúďte sami. Vyčistené zuby s bieliacim efektom bez poškodenia skloviny a bez použitia zubnej pasty. Ekologický a štylový dizajn kefiek. Antibakteriálnosť. Wooou!!! Tak sa na to poďme bližšie pozrieť.

Biele zuby by potešili asi každého. Metód, ktoré ich sľubujú je niekoľko a v podstate sú založené buď na obrusovaní (zubné pasty s abrazívnymi čiastočkami zväčša voľným okom viditeľné) alebo chemickom bielení. Obrusovanie zuby poškodzuje, pretože okrem získaného zafarbenia odstraňuje aj zubnú sklovinu. Chemické bielenie využíva látky (napríklad peroxid), ktoré okrem skloviny poškodzujú aj naše zdravie. Preto využitie uhlíkového vlákna v tomto smere znie zaujímavo. Štetiny kefky Megasmile (tie čierne) sú vyrobené z karbónových vlákien, ktoré obsahujú uhlíkové mikročastice. Efekt bielenia funguje ako pri gume na gumovanie – pri čistení sa uhlíkové častite uvoľňujú a odstraňujú zafarbenie zubov a povlaky. Keďže je uhlík oveľa mäkší ako zubná sklovina, nepoškodzuje zuby.

Aktívne uhlie nie je neznáma látka. Určite ju poznáte ako čiernu tabletku pri tráviacich problémoch. Stále viac sa s ňou stretávame aj v kozmetike. V prípravkoch na problematickú pleť, vlasy ale aj v čiernych zubných pastách… Je teda preverená a bezpečná. Absorbuje nečistoty, prebytočný kožný maz a zafarbenie zubov.

Uhlíkové alebo karbónové vlákno (z latinského carbo = uhlík) má hneď niekoľko skvelých vlastností:

 • odstraňuje zubný povlak a zafarbenie
 • viaže na seba škodlivé látky a nečistoty
 • spríjemňuje dych
 • antibakteriálne vlastnosti
 • štetiny z uhlíkového vlákna nezadržiavajú vlhkosť a v kefke sa vďaka tomu nevytvárajú nežiaduce baktérie
 • dlhšiu životnosť, pretože karbónové štetiny majú schopnosť spätného vrátenia sa do pôvodného tvaru
 • vysokú pevnosť aj pri veľmi malej hrúbke

Bielenie zubov je v tomto prípade na prírodnej báze bez škodlivých zložiek ako peroxidy, fluoridy, Triclosan, parabény, Sodium Lauryl Sulfáte…

🍃🌱Kefky Megasmile sú produktom švajčiarskej spoločnosti megasmile AG, ktorá pri ich výrobe myslela aj na životné prostredie. Telo kefiek je totiž z biomasy, nie z bežného plastu. Rukoväť je z  ľahkého materiálu, ktorého pri výrobe použili minimum.

Uhlíková Megasmile kefka sa vyrába v niekoľkých prevedeniach. Black Whitening SOFT (moja zubná kefka) alebo Black Whitening. Hlavný rozdiel je v mäkkosti štetín. Soft má samozrejme jemnejšie štetinky a preto sa viac hodí pre citlivé zuby. Ďalej majú v ponuke ešte Black Whitening LOOP (najľahšia zubná kefka na svete s patentovanou antistresovou rukoväťou) a sonickú zubnú kefku (elektrickú).

MEGASMILE zubné kefky

Čím sa môže kefka pochváliť:

 • ekologická (vyrobená z obnoviteľných materiálov a v malom množstve),
 • vhodná pre osoby trpiace na citlivé zuby kvôli jemnosti štetín,
 • šetrne odstraňuje zo zubov povlak, čím predchádza vzniku zubného kameňa a neželanej pigmentácie zubov,
 • zuby zosvetľuje bezpečne a účinne, teda je vhodná na každodenné a dlhodobé použitie,
 • možné použiť bez zubnej pasty,
 • ohybná rukoväť znižuje tlak, ktorý pri čistení zubov vyvíjame,
 • rovno zastrihnuté mäkké štetiny sa prispôsobia tvaru zubov čím odstránime maximum nečistôt,
 • antibakteriálne vlastnosti kefky zabezpečia aby sa v kefke nemnožili neželané baktérie,
 • dlhšia životnosť kefky kvôli schopnosti spätného vrátenia uhlíkových vlákien do pôvodného tvaru,
 • dizajn kefky získal medzinárodné ocenenie Good Design Award, German Design Award Gold 2015 a tiež je víťazom Reddot Award.

Zaujímavosť: keď kefka leží na umývadle, nespadne vám doň štetinami, ale vždy sa otočí na chrbát.

Moje skúsenosti s kefkou

Megasmile Soft Black Whitening popisKefka zuby zosvetľuje. Účinok som postrehla už po 2-3 použitiach. Mám pocit, že výsledky sú viditeľnejšie pri použití bez zubnej pasty. Zuby som si touto kefkou čistila ráno a večer so zubnou pastou – nechcela som riskovať. V priebehu dňa ako som stihla, ale minimálne raz vždy bez zubnej pasty. Kefka odstráni zafarbenie spôsobené jedlom, nezmení geneticky danú farbu skloviny, to môžeme očakávať od viac invazívnych metód bielenia. Počítať teda môžete so zosvetlením o pár odtieňov. Účinok vydrží od druhu skonzumovaného jedla a jeho schopnosti zafarbiť zuby. Na dva dni som testovanie prerušila pretože som si kefku zabudla pribaliť a zohnala som na mieste určenia iba obyčajnú. Za tie dva dni sa zuby trochu zaniesli, po návrate domov po dvoch dňoch umývania mám opäť žiarivé zuby. Teda zubnú kefku je potrebné používať pravidelne. Veľmi sa mi páči aj z dôvodu, že ma odnaučila tlačiť pri čistení zubov – jej pružnosť to proste nedovolí. Prekvapila ma ešte jedna vec a to sviežosť, alebo to nazvem radšej príjemným pocitom po umytí bez zubnej pasty. Je možné, že tento efekt je aj pri umytí si zubov obyčajnou kefkou bez použitia zubnej pasty, ale to som zatiaľ neskúsila. Veľmi dobre umýva zuby, dostane sa ľahko do medzizubných priestorov a to pri minimálnej námahe. Antibakteriálnosť uhlikového vlákna potvrdzujem. V poslednom čase si kefku musím pred použitím vždy umyť dezinfekčným prostriedkom, lebo sa mi robí kútik okolo úst – otravuje ma to neskutočne, preto tomu radšej takto predchádzam. Kefku Megasmile stačí iba oplachnúť pod tečúcou vodou. Jediné čo sa mi nezdá je životnosť vlákien, tu mám pocit, že je rovnaká ako pri iných kefkách – Curaprox

Čo sa týka oklamania Murphyho zákona pravdepodobnosti, čiže nespadnutia kefky na štetiny, tak to bola najzábavnejšia časť testovania. S kamarátmi sme sa vybláznili. Moje výsledky – kefku som trafila 20-krát z rôznej výšky a uhlov na stôl a ani raz nespadla dole hlavou. Platí to pri hádzaní na tvrdú podložku, pri vankúši a iných mäkkých povrchoch to logicky neplatí, kedže sa kefka nemá od čoho odraziť. Z pokusu vyšlo ešte jedno pozorovanie – kefka vydrží ozaj veľa :). Na testovanie som použila kefku nehádzanú pri pokuse, v obale sú totiž dve plus jedna krytka.
Ja pri kefkách ostávam a Vám ich rada odporúčam.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s